Dom Dolańskiego
Jest to miejsce spotkań i prezentacji nowych technologi i rozwiązań dla osób niewidomych, przeznaczone dla wszystkich osób zainteresowanych zagadnieniami tyflologii. Prowadzony jest przez, i wraz z profesjonalnie przygotowanymi osobami niewidomymi i słabowidzącymi. Dysponuje siedmioma pokojami gościnnymi, kuchnią z wyposażeniem dostępnym dla osób niewidomych, siecią WiFi oraz cyfrową TV, a także tarasem i terenem rekreacyjnym przy budynku. Dom Dolańskiego jest siedzibą Spółki TONOPraca, Przedsiębiorstwa Ekonomii Społecznej.

Droga od autobusu 210 z Warszawy
Po wyjściu z autobusu, na przystanku Laski, ul. Sokołowskiego 02, należy kierować się chodnikiem w lewo, (zgodnie z kierunkiem jazdy autobusu, z którego się wysiadło). Następnie minąć pierwszą asfaltową przecznicę i po przejściu jeszcze krótkiego odcinka drogi skręcić w piaszczystą Aleję Matki Czackiej. Dalej iść prosto około czterech do pięciu minut, aż do szerokiej bramy na całej szerokości drogi i trzymając się prawej strony drogi przejść przez furtkę. Za furtką nawierzchnia drogi zmienia się na płytki chodnikowe. Iść dalej prosto, aż do pola uwagi, przy którym minąć z prawej strony chodnik prowadzący do Przychodni Zdrowia i Internatu Dziewcząt. Nadal iść prosto. Dojść do placu kościelnego Kaplicy Matki Bożej Anielskiej, otoczonego niewysokim murkiem z piaskowca. Minąć przejście w ogrodzeniu i za nim przejść na lewą stronę drogi. Kolejno minąć z lewej strony trzy chodniki: pierwszy prowadzący do Zakrystii, drugi do wejścia głównego Kaplicy, oraz trzeci prowadzący, do tak zwanego, korytarzyka i sarkofagu Błogosławionej Matki Czackiej. Iść dalej prosto, minąć przejście w ogrodzeniu, iść dalej lewą stroną, przy krawężniku, wzdłuż Domu Świętego Franciszka, a w połowie długości budynku, minąć drewniany ganek wejściowy do domu oraz przyłączony do niego budynek kuchni. Na końcu tego budynku skręcić w lewo. Iść dalej prosto lewą stroną drogi z kostki chodnikowej, wzdłuż krawężnika przy bocznej ścianie budynku kuchni, przejść przez betonową płytę na drodze przed wjazdem do bramy na plac kuchenny. Należy uważać, ponieważ w tym miejscu mogą być zaparkowane samochody dostawcze. Iść dalej prosto i dojść do nawierzchni z kostki brukowej, a następnie do pierwszego pola uwagi przed skrzyżowaniem z piaszczystą drogą przejazdową, dojść do drugiego pola uwagi. W tym miejscu zejść na prawo z chodnika, który prowadzi do Domu Rekolekcyjnego, na piaszczystą (żwirową) drogę. Przejść na prawą stronę drogi i trzymać się prawej strony. Z lewej strony, wzdłuż całej długości budynku Domu Rekolekcyjnego, ułożone są kamienie przydrożne, mogą stanowić zagrożenie. Minąć Dom Rekolekcyjny, dojść do skrzyżowania leśnych dróg i skręcić w prawo, i za zakrętem, po kilku krokach przejść na lewą stronę drogi. Dojść do kolejnego skrzyżowania leśnych dróg i skręcić w lewo w pierwszą piaszczystą przecznicę. Dojść do chodnika z kostki brukowej biegnącego wzdłuż ogrodzenia terenu Domu Dolańskiego. Na budynku umieszczone są znaczniki optyczno-graficzne: NaviWay i NaviLens, które pokierują nas do wejścia głównego.
Droga z postoju TAXI przy parkingu głównym, północnym
Po wyjściu z taksówki iść w kierunku przeciwnym do jazdy samochodu i dojść do skrzyżowania z charakterystyczną nawierzchnią z kostki brukowej (przecinającą naszą drogę). Skręcić w prawo do drewnianej bramy wjazdowej, na której umieszczony jest znacznik dźwiękowy Totupoint. Wejść na drogę główną (zamkniętą dla pojazdów) z nawierzchnią z kostki chodnikowej. Trzymać się prawej strony drogi, minąć oznakowanie nawierzchniowe prowadzące do Domu Przyjaciół i iść dalej prosto wzdłuż ogrodzenia na końcu którego, skręcić w prawo. Iść prawą stroną wzdłuż krawężnika przy bocznej siatce ogrodzenia, dojść do budynku nazywanego Hotelikiem. Po jego minięciu, na końcu drogi, jest Muzeum Matki Czackiej.
Przed budynkiem skręcić w lewo na drogę z kostki brukowej a następnie w prawo na kostkę chodnikową. Trzymać się lewej strony chodnika, iść wzdłuż krawężnika przy bocznej ścianie budynku kuchni. Przejść przez betonową płytę na drodze przed wjazdem do bramy na plac kuchenny. Należy uważać, ponieważ w tym miejscu mogą być zaparkowane samochody dostawcze. Iść dalej prosto i dojść do nawierzchni z kostki brukowej, a następnie do pierwszego pola uwagi, przed skrzyżowaniem z piaszczystą drogą przejazdową, dojść do drugiego pola uwagi
W tym miejscu zejść na prawo z chodnika, który prowadzi do Domu Rekolekcyjnego, na piaszczystą (żwirową) drogę. Przejść na prawą stronę drogi i trzymać się jej prawej strony. Z lewej strony, wzdłuż całej długości budynku Domu Rekolekcyjnego, ułożone są kamienie przydrożne, mogą stanowić zagrożenie. Minąć Dom Rekolekcyjny, dojść do skrzyżowania leśnych dróg i skręcić w prawo, i za zakrętem, po kilku krokach przejść na lewą stronę drogi. Dojść do kolejnego skrzyżowania leśnych dróg i skręcić w lewo w pierwszą piaszczystą przecznicę. Dojść do chodnika z kostki brukowej biegnącego wzdłuż ogrodzenia terenu Domu Dolańskiego. Na budynku umieszczone są znaczniki optyczno-graficzne: NaviWay i NaviLens, które pokierują nas do wejścia głównego.
Opis budynku Domu Dolańskiego
Dom Dolańskiego jest budynkiem dwu kondygnacyjnym, z użytkowym podpiwniczeniem - jest to poziom minus jeden z pomieszczeniami pomocniczymi. Następnie poziom zero z wejściem tylko do windy dostosowanym dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Następnie jest poziom jeden czyli parter, poziom podstawowy i w nim: sala konferencyjna, biuro, salonik z aneksem kuchennym, toalety, dwa wyjścia z budynku: główne, zachodnie i południowe z saloniku; Pierwsze piętro to poziom dwa, na którym znajdują się pokoje gościnne.
Wewnątrz budynku, znajduje się udźwiękowiona winda oraz przy wszystkich drzwiach, na ścianie z prawej strony (lub od strony klamki), na wysokości około metra czterdzieści, umieszczone są tabliczki informacyjne posiadające zapis w brajlu, zapis czarnodrukowy oraz kod optyczno-graficzny NaviWay z nazwą i opisem pomieszczenia. Ponadto z prawej strony przy drzwiach każdego pokoju znajduje się elektroniczny zamek.
Winda
Winda - Poziom dwa (pokoje gościnne) po wejściu do windy panel sterujący windą znajduje się na prawej ścianie windy. Naciśnij na panelu jeden, zjazd na poziom pierwszy: biuro, sala konferencyjna, salonik z aneksem kuchennym, wyjście główne z budynku: w lewo na końcu korytarza z lewej strony. Naciśnij na panelu zero, poziom zero wyjście boczne z budynku na wprost wejścia do windy. Naciśnij minus jeden zjazd do pomieszczeń pomocniczych.
Winda - Poziom jeden podstawowy, biuro, sala konferencyjna, salonik z aneksem kuchennym, wyjście główne z budynku w prawo na końcu korytarza po lewej stronie. panel sterujący znajduje się z prawej strony. Naciśnij na panelu dwa, wjazd na poziom drugi pokoje gościnne. Naciśnij zero, zjazd do bocznego wyjścia z budynku, na wprost wejścia do windy. Naciśnij minus jeden zjazd do pomieszczeń pomocniczych.
Winda - Poziom zero (boczne wyjście z budynku) panel sterujący windą znajduje się z lewej strony. Naciśnij na panelu jeden wjazd na poziom pierwszy (biuro, sala konferencyjna, salonik z aneksem kuchennym, wyjście główne z budynku, w lewo na końcu korytarza po lewej stronie. Naciśnij na panelu dwa (pokoje gościnne). Naciśnij minus jeden zjazd do pomieszczeń pomocniczych.
Winda - Poziom minus jeden (pomieszczenia pomocnicze) panel sterujący windą znajduje się z prawej strony. Naciśnij na panelu zero: wjazd do bocznego wyjścia z budynku, na wprost wejścia do windy. Naciśnij na panelu jeden wjazd na poziom pierwszy biuro, salonik z aneksem kuchennym, sala konferencyjna, wyjście główne z budynku, w lewo na końcu korytarza drzwi po lewej stronie. Naciśnij na panelu dwa wjazd na poziom drugi pokoje gościnne.
Poziom 1
Biuro - w pomieszczeniu znajduje się: przy wejściu, po prawej stronie szafka z terminalem płatniczym oraz drukarka. Na przeciwko drzwi wejściowych do biura, na końcu pomieszczenia okno. Na wprost wejścia biurko z komputerem, ustawione krótszym bokiem do okna. Z prawej strony biurka, przy dłuższym brzegu, fotel szefa, z lewej strony biurka, fotel dla gości. Za nim okrągły stolik i dwa krzesła. Przy drzwiach z lewej strony w kolejności: kosz na śmieci, dalej szafa biurowa.
Salonik z aneksem kuchennym – wejście do salonu, na wprost, wejście do aneksu kuchennego z prawej strony. Po wejściu do aneksu kuchennego potrójny włącznik światła znajduje się z prawej strony przy drzwiach. Pierwszy zapala dwie lampy od strony kredensu, drugi zapala dwie lampy od strony okien, trzeci włącza oświetlenie sufitowe. W rogu znajduje się zabudowana lodówka, za nią blat kuchenny. Na nim w połowie długości, wbudowana płyta indukcyjna, wyposażona w manualne pokrętła obsługi. QR kod zawierający instrukcję obsługi urządzenia znajduje się na drzwiach szafki nad kuchenką, przy uchwycie. Nad blatem zainstalowana jest półka. Włącznik oświetlenia blatu znajduje się na ścianie, pod półką po prawej stronie płyty indukcyjnej. Blat roboczy zakręca w lewo stoi na nim czajnik elektryczny, i suszarka do naczyń, pod blatem umieszczona jest zmywarka. Na końcu szafka zlewozmywakowa z dwukomorowym zlewozmywakiem. Na podłodze za szafką stoi dystrybutor wody: lewy kranik z gorącą wodą, prawy kranik z zimną wodą. Na środku kuchni znajduje się stół z krzesłami. Po lewej stronie od wejścia do aneksu kuchennego, znajduje się: kredens z naczyniami kuchennymi i sztućcami. Aneks kuchenny połączony jest z salonem. Do salonu wchodzimy idąc wzdłuż kredensu i skręcając w lewo. Idąc dalej na wprost, dochodzimy do ściany z oknem. Po lewej stronie okna zamontowany jest blat, na którym znajdują się,: w kolejności,: po prawej stronie przy ścinanie przycisk włączający oświetlenie nad blatem (gaśnie automatycznie po dwudziestu pięciu minutach, jeśli go nie wyłączymy), prawa kolumna, chłodziarka do mleka, ekspres do kawy. Instrukcja obsługi ekspresu do kawy w kodzie QR umieszczona na ścianie nad włącznikami światła, znajdującymi się po prawej stronie ekspresu. Włączniki zapalają światło górne w aneksie kuchennym. Lewy klawisz włącza lampy przy kredensie, prawy klawisz lampy od strony okna. Włączniki działają w trybie schodowym w połączeniu z dwoma włącznikami, przy wejściu do aneksu kuchennego. Z lewej strony ekspresu pojemniki z cukrem w saszetkach, obok taca z filiżankami i talerzykami, na końcu blatu lewa kolumna. Za blatem znajdują się drzwi prowadzące na taras i do ogrodu. Drzwi otwieramy za pomocą gałki pod klamką, po sprawdzeniu, czy zasuwa zamontowana na górnej krawędzi, prawego skrzydła przesunięta jest w prawo. Za drzwiami po lewej, krótka ściana z dwoma włącznikami światła górnego. Działają w trybie schodowym w połączeniu z włącznikami przy drzwiach wychodzących na korytarz. Dalej wnęka z telewizorem, kanapą, małym okrągłym stolikiem kawowym i dwoma fotelami. Kierując się nadal w lewo dochodzimy do wyjścia z salonu na główny korytarz. Przy drzwiach z prawej strony dwa włączniki światła górnego, działają w trybie schodowym w połączeniu z włącznikiem przy drzwiach na taras.
Salon wyposażony jest w tablet zamontowany na ścianie naprzeciw ekspresu.
Sala konferencyjna - Dwa włączniki z lewej strony, przy drzwiach przed wejściem do świetlicy. Dolny włącza światło, górny włącza wentylator, który po wyłączeniu zasilania, przestanie działać samoczynnie po kilku minutach. W świetlicy znajdują się: pianino, po prawej stronie, stół z krzesłami na wprost wejścia, kanapa, na końcu pomieszczenia z lewej strony. Dalej lustro weneckie wbudowane w ścianę, za nim drzwi wejściowe do serwerowni przy nich z prawej strony dwa włączniki światła w serwerowni. Dolny włącza światło, górny włącza wentylator, który po wyłączeniu zasilania, przestanie działać samoczynnie po kilku minutach. Idąc dalej w lewo, komoda, na niej telewizor z dekoderem TV.
WC1 – po wejściu dwa włączniki, z prawej strony, w odległości około pół metra od framugi. Poniżej włącznik światła górnego, powyżej włącznik wentylatora, który po wyłączeniu zasilania, przestanie działać samoczynnie po kilku minutach. Umywalka, z lewej strony przy wejściu. Po prawej stronie umywalki, dystrybutor na ręczniki papierowe, pod nim kosz na zużyte ręczniki. Na wprost drzwi na końcu pomieszczenia sedes, podczas korzystania z niego, papier toaletowy z prawej strony.
Prysznic z WC1 - po wejściu po prawej stronie dwa włączniki, w odległości około pół metra od framugi. Poniżej włącznik światła górnego, powyżej włącznik wentylatora, który po wyłączeniu zasilania, przestanie działać samoczynnie po kilku minutach. Idąc dalej, na prawej ścianie grzejnik łazienkowy, za nim umywalka i dystrybutor na ręczniki papierowe zamontowany po prawej stronie. Z lewej strony umywalki, kosz na zużyte ręczniki, obok pisuar. Dalej w lewo, ścianka działowa z rozsuwanymi drzwiami, za nią sedes. Podczas korzystania z niego, papier toaletowy z prawej strony. Na lewo od wejścia, za rogiem, kabina prysznicowa z przeszklonymi drzwiami.
Poziom 2
Pokoje
Pokój numer jeden, wyposażony jest w elektroniczny zamek. Nad klamką po zewnętrznej stronie drzwi umieszczona jest klawiatura. Klawisze ułożone są w dwóch rzędach. Rząd lewy to cyfry: jeden, trzy, pięć (oznaczona kropką), siedem, dziewięć, i klawisz kasowania. Rząd prawy to cyfry: dwa, cztery, sześć, osiem, zero i dzwonek. Pod klawiszami kasowania i dzwonka znajduje się pojedynczy przycisk oznaczony kłódką służący do zamykania i otwierania drzwi. Aby otworzyć pokój należy wprowadzić z klawiatury kod udostępniony przez administratora i zatwierdzić go klawiszem kłódki. Wychodząc z pokoju, po zamknięciu drzwi należy przycisnąć klawisz kłódki przez około trzy sekundy, aż usłyszymy dźwięk przesuwającego się rygla. Drzwi są zamknięte.
W pokoju znajdują się dwa pojedyncze łóżka. Po wejściu do pokoju, są dwa włączniki z prawej strony, przy drzwiach. Dolny włącza światło, górny włącza wentylator, który po wyłączeniu zasilania, przestanie działać samoczynnie po kilku minutach. Obok stoi szafa. Na wprost wejścia, dwa łóżka, na środku ściany. Przy każdym łóżku szafka z lampką nocną. Na dolnej półce szafki, zainstalowana jest listwa zasilająca. Przed użyciem, wymagane jest jej włączenie za pomocą klawisza znajdującego się na listwie od strony przewodu zasilającego. Klawisz musi być przełączony w kierunku gniazd elektrycznych. Stół i dwa krzesła przy ścianie, po prawej stronie pokoju. W całym budynku dla gości dostępna jest sieć WiFi o nazwie: tonogosc. Hasło dostępu to cyfry od jeden, do osiem.
Pokój numer dwa, wyposażony jest w elektroniczny zamek. Nad klamką po zewnętrznej stronie drzwi umieszczona jest klawiatura. Klawisze ułożone są w dwóch rzędach. Rząd lewy to cyfry: jeden, trzy, pięć (oznaczona kropką), siedem, dziewięć, i klawisz kasowania. Rząd prawy to cyfry: dwa, cztery, sześć, osiem, zero i dzwonek. Pod klawiszami kasowania i dzwonka znajduje się pojedynczy przycisk oznaczony kłódką służący do zamykania i otwierania drzwi. Aby otworzyć pokój należy wprowadzić z klawiatury kod udostępniony przez administratora i zatwierdzić go klawiszem kłódki. Wychodząc z pokoju, po zamknięciu drzwi należy przycisnąć klawisz kłódki przez około trzy sekundy, aż usłyszymy dźwięk przesuwającego się rygla. Drzwi są zamknięte.
W pokoju znajdują się dwa pojedyncze łóżka. Po wejściu do pokoju, dwa włączniki przy drzwiach, z prawej strony, Dolny włącza światło, górny włącza wentylator, który po wyłączeniu zasilania, przestanie działać samoczynnie po kilku minutach. Przy ścianie za drzwiami, z prawej strony pokoju stoi stół i dwa krzesła. Na wprost wejścia, dwa łóżka przy prawej i lewej ścianie. Przy każdym łóżku szafka z lampką nocną. Na dolnej półce szafki, zainstalowana jest listwa zasilająca. Przed użyciem, wymagane jest jej włączenie za pomocą klawisza znajdującego się na listwie od strony przewodu zasilającego. Klawisz musi być przełączony w kierunku gniazd elektrycznych. Z lewej strony pokoju, szafa. W całym budynku dla gości dostępna jest sieć WiFi o nazwie: tonogosc. Hasło dostępu to cyfry od jeden, do osiem.
Pokój numer trzy, wyposażony jest w elektroniczny zamek. Nad klamką po zewnętrznej stronie drzwi umieszczona jest klawiatura. Klawisze ułożone są w dwóch rzędach. Rząd lewy to cyfry: jeden, trzy, pięć (oznaczona kropką), siedem, dziewięć, i klawisz kasowania. Rząd prawy to cyfry: dwa, cztery, sześć, osiem, zero i dzwonek. Pod klawiszami kasowania i dzwonka znajduje się pojedynczy przycisk oznaczony kłódką służący do zamykania i otwierania drzwi. Aby otworzyć pokój należy wprowadzić z klawiatury kod udostępniony przez administratora i zatwierdzić go klawiszem kłódki. Wychodząc z pokoju, po zamknięciu drzwi należy przycisnąć klawisz kłódki przez około trzy sekundy, aż usłyszymy dźwięk przesuwającego się rygla. Drzwi są zamknięte.
W pokoju znajduje się jedno pojedyncze łóżko. Przy wejściu do pokoju z lewej strony, włącznik światła, dalej szafa. Za nią wnęka z łóżkiem. Łóżko ustawione jest przy ścianie z lewej strony, obok szafka z lampką nocną. Na dolnej półce szafki, zainstalowana jest listwa zasilająca. Przed użyciem, wymagane jest jej włączenie za pomocą klawisza znajdującego się na listwie od strony przewodu zasilającego. Klawisz musi być przełączony w kierunku gniazd elektrycznych. Na wprost drzwi, pod ścianą z prawej strony, stół i krzesło. W całym budynku dla gości dostępna jest sieć WiFi o nazwie: tonogosc. Hasło dostępu to cyfry od jeden, do osiem.
Pokój numer cztery, wyposażony jest w elektroniczny zamek. Nad klamką po zewnętrznej stronie drzwi umieszczona jest klawiatura. Klawisze ułożone są w dwóch rzędach. Rząd lewy to cyfry: jeden, trzy, pięć (oznaczona kropką), siedem, dziewięć, i klawisz kasowania. Rząd prawy to cyfry: dwa, cztery, sześć, osiem, zero i dzwonek. Pod klawiszami kasowania i dzwonka znajduje się pojedynczy przycisk oznaczony kłódką służący do zamykania i otwierania drzwi. Aby otworzyć pokój należy wprowadzić z klawiatury kod udostępniony przez administratora i zatwierdzić go klawiszem kłódki. Wychodząc z pokoju, po zamknięciu drzwi należy przycisnąć klawisz kłódki przez około trzy sekundy, aż usłyszymy dźwięk przesuwającego się rygla. Drzwi są zamknięte.
W pokoju znajduje się jedno podwójne łóżko i jedno pojedyncze łóżko. Po wejściu do pokoju, włącznik światła przy drzwiach, z lewej strony. Na prawo od wejścia stoi szafa, za nią umywalka. Na lewo od umywalki znajduje się wnęka z łóżkiem jednoosobowym. Na wprost wejścia stoi łóżko dwuosobowe. Ustawione krótszym bokiem do lewej ściany. Przy każdym miejscu do spania stoi szafka z lampką nocną. Na dolnej półce szafki, zainstalowana jest listwa zasilająca. Przed użyciem, wymagane jest jej włączenie za pomocą klawisza znajdującego się na listwie od strony przewodu zasilającego. Klawisz musi być przełączony w kierunku gniazd elektrycznych. Pomiędzy dwoma oknami stoi stół i trzy krzesła. W całym budynku dla gości dostępna jest sieć WiFi o nazwie: tonogosc. Hasło dostępu to cyfry od jeden, do osiem.
Pokój numer pięć, wyposażony jest w elektroniczny zamek. Nad klamką po zewnętrznej stronie drzwi umieszczona jest klawiatura. Klawisze ułożone są w dwóch rzędach. Rząd lewy to cyfry: jeden, trzy, pięć (oznaczona kropką), siedem, dziewięć, i klawisz kasowania. Rząd prawy to cyfry: dwa, cztery, sześć, osiem, zero i dzwonek. Pod klawiszami kasowania i dzwonka znajduje się pojedynczy przycisk oznaczony kłódką służący do zamykania i otwierania drzwi. Aby otworzyć pokój należy wprowadzić z klawiatury kod udostępniony przez administratora i zatwierdzić go klawiszem kłódki. Wychodząc z pokoju, po zamknięciu drzwi należy przycisnąć klawisz kłódki przez około trzy sekundy, aż usłyszymy dźwięk przesuwającego się rygla. Drzwi są zamknięte.
W pokoju znajduje się jedno pojedyncze łóżko. Po wejściu do pokoju, dwa włączniki z lewej strony przy drzwiach w odległości około pół metra od framugi. Dolny włącza światło, górny włącza wentylator, który po wyłączeniu zasilania, przestanie działać samoczynnie po kilku minutach. Pod ścianą na końcu pomieszczenia, na wprost wejścia, łóżko, z szafką nocną i lampką. Na dolnej półce szafki, zainstalowana jest listwa zasilająca. Przed użyciem, wymagane jest jej włączenie za pomocą klawisza znajdującego się na listwie od strony przewodu zasilającego. Klawisz musi być przełączony w kierunku gniazd elektrycznych. Z lewej strony przy wejściu umywalka za nią szafa, przy której stoi stolik i krzesło. Dalej grzejnik i wyjście na balkon. W całym budynku dla gości dostępna jest sieć WiFi o nazwie: tonogosc. Hasło dostępu to cyfry od jeden, do osiem.
Pokój numer sześć, wyposażony jest w elektroniczny zamek. Nad klamką po zewnętrznej stronie drzwi umieszczona jest klawiatura. Klawisze ułożone są w dwóch rzędach. Rząd lewy to cyfry: jeden, trzy, pięć (oznaczona kropką), siedem, dziewięć, i klawisz kasowania. Rząd prawy to cyfry: dwa, cztery, sześć, osiem, zero i dzwonek. Pod klawiszami kasowania i dzwonka znajduje się pojedynczy przycisk oznaczony kłódką służący do zamykania i otwierania drzwi. Aby otworzyć pokój należy wprowadzić z klawiatury kod udostępniony przez administratora i zatwierdzić go klawiszem kłódki. Wychodząc z pokoju, po zamknięciu drzwi należy przycisnąć klawisz kłódki przez około trzy sekundy, aż usłyszymy dźwięk przesuwającego się rygla. Drzwi są zamknięte.
W pokoju znajduje się jedno podwójne łóżko. Po wejściu do pokoju włącznik światła z prawej strony przy drzwiach, w odległości około pół metra od framugi. Łóżko na środku ściany, na końcu pomieszczenia, naprzeciw wejścia. Przy każdym miejscu do spania, szafka nocna z lampką. Na dolnej półce szafki, zainstalowana jest listwa zasilająca. Przed użyciem, wymagane jest jej włączenie za pomocą klawisza znajdującego się na listwie od strony przewodu zasilającego. Klawisz musi być przełączony w kierunku gniazd elektrycznych. Na lewo od wejścia stół i dwa krzesła. Dalej okno, za nim szafa i kolejne dwa okna. W całym budynku dla gości dostępna jest sieć WiFi o nazwie: tonogosc. Hasło dostępu to cyfry od jeden, do osiem.
Pokój numer siedem, wyposażony jest w elektroniczny zamek. Nad klamką po zewnętrznej stronie drzwi umieszczona jest klawiatura. Klawisze ułożone są w dwóch rzędach. Rząd lewy to cyfry: jeden, trzy, pięć (oznaczona kropką), siedem, dziewięć, i klawisz kasowania. Rząd prawy to cyfry: dwa, cztery, sześć, osiem, zero i dzwonek. Pod klawiszami kasowania i dzwonka znajduje się pojedynczy przycisk oznaczony kłódką służący do zamykania i otwierania drzwi. Aby otworzyć pokój należy wprowadzić z klawiatury kod udostępniony przez administratora i zatwierdzić go klawiszem kłódki. Wychodząc z pokoju, po zamknięciu drzwi należy przycisnąć klawisz kłódki przez około trzy sekundy, aż usłyszymy dźwięk przesuwającego się rygla. Drzwi są zamknięte.
W pokoju znajduje się jedno podwójne łóżko. Po wejściu włącznik światła z lewej strony za rogiem ściany, nad stolikiem z dwoma krzesłami. Dalej stoi szafa. Łóżko pod ścianą z lewej strony. Przy każdym miejscu do spania, szafka nocna z lampką. Na dolnej półce szafki, zainstalowana jest listwa zasilająca. Przed użyciem, wymagane jest jej włączenie za pomocą klawisza znajdującego się na listwie od strony przewodu zasilającego. Klawisz musi być przełączony w kierunku gniazd elektrycznych. W całym budynku dla gości dostępna jest sieć WiFi o nazwie: tonogosc. Hasło dostępu to cyfry od jeden, do osiem.
WC2 – po wejściu, dwa włączniki, z prawej strony przy drzwiach. Dolny włącza światło, górny włącza wentylator, który po wyłączeniu zasilania, przestanie działać samoczynnie po kilku minutach. Na godzinie dziewiątej od wejścia, znajduje się umywalka, za nią, na ścianie, włącznik światła nad umywalką, obok gniazdo elektryczne. Na godzinie piętnastej, we wnęce, sedes. Papier toaletowy, podczas korzystania z lewej strony.
Prysznic z WC2 - po wejściu, dwa włączniki z lewej strony, przy drzwiach. Dolny włącza światło, górny włącza wentylator, który po wyłączeniu zasilania, przestanie działać samoczynnie po kilku minutach. Z prawej strony we wnęce kabina prysznicowa, za prysznicem, sedes. Podczas korzystania z niego, papier toaletowy z lewej strony. Na wprost wejścia, na końcu pomieszczenia, pod oknami, blat na całej szerokości pomieszczenia, i wmontowane w nim dwie umywalki. Dystrybutor na ręczniki papierowe na ścianie z lewej strony.
Informacje dodatkowe
Instrukcje obsługi i opisy sposobu działania
Płyta indukcyjna - instrukcja obsługi
Panel sterowania płyty grzewczej wyposażony jest w cztery dziesięcioskokowe pokrętła. Każde pokrętło posiada znacznik wyboru mocy. POZIOMY MOCY GRZEWCZEJ: Można ustawić dziesięć różnych poziomów mocy grzania. Poziom. Zero. (znacznik na godzinie dwunastej). Grzanie wyłączone, korzystanie z pozostałego ciepła. Jeden, dwa. (znacznik na godzinie pierwszej i drugiej). Utrzymywanie temperatury żywności, powolne gotowanie niewielkich ilości. Trzy. (znacznik na godzinie trzeciej). Powolne gotowanie. Cztery, pięć. (znacznik na godzinie czwartej, piątej). Powolne gotowanie, dalsze gotowanie, większych ilości. Smażenie w rondlu, większych kawałków. Sześć. (znacznik na godzinie szóstej). Obsmażanie i przyrumienianie. Siedem, osiem. (znacznik na godzinie siódmej). Obsmażanie. Dziewięć. (znacznik na godzinie dziewiątej). Gotowanie większych ilości, obsmażanie. Aby ustawić pole grzewcze na maksymalną moc, należy ustawić znacznik na godzinie dziesiątej i przekręcić do oporu w prawo w kierunku godziny jedenastej. Ustawienie odpowiednie w przypadku bardzo dużych ilości żywności lub szybkiego inicjowania gotowania. Płyta wyposażona jest w cztery pola grzewcze. Pokrętło pierwsze od lewej włącza pole przednie lewe. Pokrętło drugie od lewej włącza pole tylne lewe. Pokrętło trzecie od lewej włącza pole tylne prawe. Pokrętło czwarte od lewej włącza pole przednie prawe.
Ekspers do kawy – instrukcja obsługi
Uruchamianie ekspresu: Ustaw małe naczynie na brudną wodę pod dozownikiem do kawy, który jest w kształcie prostokąta z zaokrąglonymi rogami skierowanymi w dół. Na krawędzi od twojej strony znajduje się panel z wyświetlaczem po środku i dwiema grupami przycisków, umiejscowionymi po cztery z każdej strony wyświetlacza. Wciśnij prawy dolny przycisk po prawej stronie wyświetlacza, po ok. 5 sekundach usłyszysz dźwięk pobierania wody. Po około pół minuty nastąpi płukanie ekspresu, po jego zakończeniu możesz zrobić kawę. Parzenie kawy: Umieść filiżankę pod dozownikiem kawy, który jest prostokątem z rogami zaokrąglonymi ku dołowi, umieszczonym pod wyświetlaczem. Wybierz odpowiedni dla siebie rodzaj kawy przez naciśnięcie odpowiedniego guzika: Górny lewy klawisz po lewej stronie wyświetlacza – Espresso. Prawy górny klawisz po lewej stronie wyświetlacza – americano. Lewy górny klawisz po prawej stronie wyświetlacza – cappuccino. Prawy górny klawisz po prawej stronie wyświetlacza – caffe Latte. Po wciśnięciu przycisku dla odpowiedniego rodzaju kawy, usłyszysz dźwięk mielenia ziaren, następnie napełnienia filiżanki. Uwaga! Do kawy cappuccino, oraz latte, potrzebne jest mleko, wlane do naczynia obok, które jest połączone z urządzeniem za pomocą wężyka. Nietypowe zachowania ekspresu: W przypadku nietypowych zachowań ekspresu takich jak nagłe przerwanie parzenia kawy, czy nie rozpoczęcie płukania podczas uruchamiania, należy odczytać zawartość wyświetlacza i postępować według wskazówek na nim wyświetlanych. Można to zrobić przy pomocy programu Seeing Assistant Home dostępnego dla telefonów iPhone oraz z systemem Android. Na wyświetlaczu może pojawić się pytanie o wykonanie jakiejś akcji na przykład odwapnianie. Aby na nie odpowiedzieć należy wcisnąć przycisk „Tak” lub „Nie”. Prawy górny klawisz po lewej stronie wyświetlacza – Tak Prawy dolny klawisz po lewej stronie wyświetlacza – Nie Przerwanie parzenia kawy: Aby przerwać parzenie kawy, lub anulować inną czynność, którą wykonuje ekspres należy wcisnąć prawy dolny klawisz po lewej stronie wyświetlacza. Życzymy niezapomnianych chwil w Domu Dolańskiego z kubkiem aromatycznej kawy.
Zamki GERDA do drzwi pokoi gościnnych
Pokój wyposażony jest w elektroniczny zamek. Nad klamką po zewnętrznej stronie drzwi umieszczona jest klawiatura. Klawisze ułożone są w dwóch kolumnach. Kolumna lewa to cyfry: jeden, trzy, pięć (oznaczona kropką), siedem, dziewięć, i klawisz kasowania. Kolumna prawa to cyfry: dwa, cztery, sześć, osiem, zero i dzwonek. Pod klawiszami kasowania i dzwonka znajduje się pojedynczy przycisk oznaczony kłódką służący do zamykania i otwierania drzwi. Aby otworzyć pokój należy wprowadzić z klawiatury kod udostępniony przez administratora i zatwierdzić go klawiszem kłódki. Wychodząc z pokoju, po zamknięciu drzwi należy przycisnąć klawisz kłódki przez około trzy sekundy, aż usłyszymy dźwięk przesuwającego się rygla. Pokój jest zamknięty.
Kontakt:
Prezes Zarządu Jan Gawlik - kom.: 502 232 332; e-mail: j.gawlik@tonopraca.pl